Blog Arkadiusza Hronowskiego

hronowski Od 2001 roku zawiaduję sopockim SPATiF-em. Odpowiadam za serwis muzyki niezależnej Soundrive.pl oraz Soundrive Fest. Moje ostatnie, najbardziej wyczekiwane dziecko to Klub B90 mieszczący się na terenie Stoczni Gdańskiej. W wolnych chwilach trwonię czas w zespole The STAGS. Czytaj blog.

Blog Bartosza Zajdy

zajdaUrodził się w Gnieźnie, w dzieciństwie zakochał się w Tatrach, aby w młodości wybrać morze i zostać oficerem Marynarki Wojennej. Z wykształcenia jest nawigatorem morskim, absolwentem Akademii Marynarki Wojennej. Przez wiele lat był rzecznikiem prasowym dowódcy MW i jednocześnie szefem biura prasowego MW. Uczestniczył w polskiej misji w Iraku oraz kierował czasopismem MW „Bandera”. Ukończył studia podyplomowe Public Relations w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Obecnie jest wykładowcą, trenerem i doradcą PR. Interesuje się także zagadnieniami związanymi z obronnością państwa i jego interesów na morzu.Czytaj blog.

Blog Lecha Parella

prezespPrezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk. Dziennikarz i menedżer. Czytaj blog.

Blog Mateusza Petelskiego

mateusz petelski Jestem inżynierem budownictwa, absolwentem Politechniki Gdańskiej. Obecnie pracuję jako kierownik budowy. W wolnych chwilach bawię się w triathlon, który pochłonął mnie bez reszty. Blog będzie o życiu, a moje życie to triathlon. Czytaj blog.

Blog Piotra Myszki

piotrmyszkaJestem zawodnikiem Kadry Narodowej RSX Rio 2016 i reprezentuję klub KS AZS AWFiS Gdańsk. W klasie RSX zdobyłem już wszystko, co jest do zdobycia, poza medalem olimpijskim. To jest mój cel na Rio. Podróżuję, trenuję i ścigam się w najróżniejszych miejscach na świecie. Chciałbym się tym z wami podzielić. Chciałbym opowiedzieć o najciekawszych miejscach, w których jestem i jakich ludzi spotykam. Czytaj blog.

Blog Przemysława Marchlewicza

marchlewiczokMenadżer i przedsiębiorca. Prezes zarządu kilku własnych spółek i inwestor. Wcześniej prezes zarządu Morskiego Portu Gdynia. Magister prawa, po studiach MBA. Z przekonania PiSowiec. Radny pomorskiego sejmiku z jasnymi poglądami na gospodarkę i Pomorze. Czytaj blog.

Błogi blog Roberta Biedronia, czyli czego media nie mówią

rb profilowe Poseł na Sejm z okręgu Gdynia-Słupsk, polityk, działacz społeczny, publicysta. Współzałożyciel Kampanii Przeciw Homofobii. Konsultant kilkunastu organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Wiceprzewodniczący klubu poselskiego Twój Ruch. Należy do Delegacji Parlamentarnej RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, a także jestSprawozdawcą Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ds. LGBT. Czytaj blog.

Cały ten Majdan, czyli Powrót Historii. Blog Andrzeja Kowalskiego

kowalskiblogiKociewiak z dziada pradziada. Z zawodu leśnik i dziennikarz. Pracował w Gazecie Gdańskiej, Głosie Wybrzeża i Dzienniku Bałtyckim. Od piętnastu lat mieszka za granicą. Najpierw na Łotwie, później w Bułgarii i Chorwacji. Pracował też jako korespondent w Serbii, Kosowie i Macedonii. Współpracował z Warsaw Business Journal i bułgarskim dziennikiem Dnevnik. Od czterech lat w Kijowie. W czasie najgorętszych dni na Majdanie, jego relacje mogli Państwo usłyszeć na antenie Radia Gdańsk. Czytaj blog.

Czepialskiego zapiski. Blog Jurka Boja

bojblogPrzez 35 lat dziennikarz TVP, autor w miesięczniku Kontynenty. Zaczynał w informacji, dziś dokumentalista i publicysta morski, miłośnik regionu, trener dziennikarstwa, a od 2008 roku nieodpowiedzialnie niezależny. Z konieczności operator i montażysta. Wbrew współczesnym trendom hołdujący tradycyjnym kanonom dziennikarstwa uczciwego, rzetelnego, niezawisłego i bez krwi. W felietonie bywa złośliwy i przekorny. Lubi pływać pod dużymi żaglami, fascynują go nietypowo skonstruowane statki morskie, ludzie morza. Życie wesołego emeryta chciałby spędzić na jednej z dużych wysp Oceanu Indyjskiego (utopia). Łagodniejący choleryk. Pasjonat podróży, domu na wsi, gotowania i lenistwa. Czytaj blog.

iBedeker. Blog Ewy Kowalskiej

kowalskaJestem gdańszczanką, absolwentką Politechniki Gdańskiej. Od 2009 r. prowadzę serwis internetowy www.iBedeker.pl, za pośrednictwem którego zarażam współmieszkańców i turystów miłością do Gdańska, Gdyni i Sopotu . Prywatnie jestem żoną, mamą dwóch synów i dwóch córek oraz babcią. Czytaj blog.

Już nie tylko o bieganiu, ale zawsze z pasją. Blog Marcina Dybuka

dybukblogerzy Cenię sobie spotkanie z drugim człowiekiem. Zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Doceniam ludzi, którzy łączą pracę z pasją. Czytaj blog.

Kobieta w podróży. Blog Anity Demianowicz

demianowiczZ wykształcenia jestem polonistką, logopedą, specjalistką od higieny i emisji głosu oraz żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie. Na co dzień pracuję jednak jako dziennikarz freelancer oraz prowadzę blog podróżniczy www.banita.travel.pl. Moją pasją są podróże oraz pisanie o nich. Czytaj blog.

Listy, notatki, zdarzenia ulotne. Blog Wojciecha Fułka

fulekUrodzony w roku 1957 w Sopocie, pisarz, scenarzysta, publicysta, dramaturg, samorządowiec, animator kultury, pomysłodawca i współtwórca m.in. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”, juror festiwalu sopockiego. Autor 12 książek (w tym m.in. jedynej monografii sopockiego mola pt. „Krótka historia nieskończoności”, Opery Leśnej („Od huzarów śmierci do Eltona Johna”), scenariuszy filmów telewizyjnych (m.in. o Czesławie Niemenie, Franciszku Walickim i Marku Karewiczu), słuchowisk radiowych. Na antenie Radia Gdańsk prowadził z Marcinem Jacobsonem autorską audycję „Grający Kredens”. Sopocianin od zawsze i na zawsze. Czytaj blog.

Mój klub to Pomorze. Blog Ryszarda Stachurskiego

stachurski 54 Wojewoda pomorski, urodził się w Gdyni, pracuje w Gdańsku, mieszka w Kaszubskiej Wsi w gminie Puck. Absolwent filologii polskiej na UG, podyplomowych studiów prawa i administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzania w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Był sekretarzem gminy Krokowa, później radnym powiatu puckiego. Pracował jako dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie oraz jako wiceminister sportu. Wojewodą Pomorskim jest od 4 lutego 2010 roku. Czytaj blog.

Moje edumedia. Blog Damiana Muszyńskiego

damian muszynski Pedagog mediów, medioznawca, nauczyciel akademicki, poeta. Przez 11 lat związany z Pracownią Edukacji Medialnej Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie wykładowca w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni. Twórca serwisu "Edukacja i Media". Stypendysta Ministra Edukacji Narodowej za aktywność naukową i wyniki w nauce (2000). Wyróżniony w konkursie “Czerwona Róża” na najlepszego studenta Trójmiasta (1999). Były nauczyciel informatyki w gdańskich szkołach. Członek zespołów badawczych, m.in. zespołu realizującego projekt “Dzieci sieci – kompetencje komunikacyjne najmłodszych” i “Dzieci sieci 2.0 – kompetencje komunikacyjne młodych” (granty MKiDN). Członek Association of Internet Researchers i Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Autor tomiku poezji “Mózg elektronowy 2.0″ (2012) i zbioru “Na nowym” (2014). Tata 9-letniej Julki i 5-letniej Tosi. Czytaj blog.

Na fali. Blog Włodzimierza Machnikowskiego

wlodekblogiDziennikarz Radia Gdańsk, sprawozdawca sportowy. Miłośnik "krainy łagodności" znany szerszej publiczności jako Basior. Czytaj bloga.

Notatki z Pomorza. Blog Michała Owczarczaka

mini woczarczak awartary 2 Wicewojewoda pomorski, przewodniczący rady pomorskiego NFZ. Jestem gdańszczaninem od urodzenia (to już blisko 40 lat), niespełnionym piłkarzem-amatorem, ale bardzo spełnionym tatą Poli i Franka. Czytaj blog.

Ofsajd. Blog Roberta Silskiego

robsonblogDziennikarz Radia Gdańsk, z wykształcenia (i zamiłowania) politolog, zawsze blisko sportu. Uważnie obserwujący otaczającą go rzeczywistość - tą bliższą i tą dalszą. Czytaj blog.

Okiem pana M. Blog Piotra Mirowicza

Piotrek poprawionyMąż. Podróżnik – amator. Obserwator życia codziennego. Reporter Radia Gdańsk. Absolwent gdańskiej uczelni. Apolityczny. Czytaj blog.

Okiem rewolucjonisty. Blog Jerzego Borowczaka

mini Jerzy Borowczak Polityk i działacz związkowy, poseł. Były opozycjonista w PRL W 1980 razem z Bogdanem Borusewiczem, Bogdanem Felskim i Ludwikiem Prądzyńskim zainicjował strajk w Stoczni Gdańskiej. Od tego czasu należy do bliskich współpracowników Lecha Wałęsy. Po powołaniu NSZZ Solidarność został wiceprzewodniczącym komisji zakładowej związku z Stoczni Gdańskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego dyscyplinarnie zwolniony, pracował w gdańskiej Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych. Czytaj blog.

Oliwa sprawiedliwa. Blog Tomasza Struga

tstrugW Oliwie się wszystko zaczęło. Tu się urodziłem, edukowałem i żyję. Chcę aktywnie zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Dzięki temu powstały strony StaraOliwa.pl czy Wolne Forum Gdańsk. Wspólnie z Oliwianami udało się powołać Radę Oliwy i dzięki temu zdołaliśmy obronić dzielnicę przed kilkoma kiepskimi pomysłami. "I to nie jest nasze ostatnie słowo" ;) Czytaj blog.

Opinie, pochwały, krytyki, banały. Blog Roberta Zawady

zawada Pilot, ekspert lotniczy, autor książki "Związane skrzydła". Komentator wydarzeń lotniczych, społecznych, politycznych. Mieszkaniec Trójmiasta, mąż i tata. Baczny obserwator i szczery krytyk. Czytaj blog.

Pół żartem, pół serio. Blog Tomasza Bojar-Fijałkowskiego

bojarokTrochę rozbiegany: wychowany w Gdyni, domowo związany z Sopotem i Gdańskiem, pracuje we Władysławowie, a wypoczywa najchętniej w Kościerzynie. Nieco zapracowany: wykładowca, manager spółki komunalnej, rzecznik pomorskiego SLD, członek rady programowej Radia Gdańsk, członek polskiej sekcji OECD, wcześniej urzędnik. Chyba nie najgorzej wykształcony: doktor prawa, magister zarządzania, absolwent szkoły średniej w USA. W rzadkich wolnych chwilach próbuje z żoną Moniką ogarnąć dom, ogród, kuchnię, bieganie, kolekcję 300 krawatów i wychowywać trojkę dzieci: Pati (6 lat), Maksia (4 lata) i Leo (rok). Ktoś trochę podobny do Ciebie. Czytaj blog.

Przemek Dzieciom – Serca Gwiazd. Blog Przemka Szalińskiego

szalinskiokPomimo swoich niepełnosprawności, od wielu lat staram się pomagać w różnych wymiarach innym, biednym i chorym dzieciom, głównie z Pomorza. Od lat organizuję w Sopocie imprezy z cyklu SERCA GWIAZD, w trakcie których występują najpopularniejsi artyści, a zebrany dochód przekazuję zawsze na pomoc danemu dziecku. Nie prowadzę stowarzyszenia, fundacji, itp. Czytaj blog.

Rejestr wiktorii. Blog Dariusza Filara

filarokRejestr wiktorii. Blog Dariusza Filara Czytaj blog.

Retrospektywa. Blog Jana Daniluka

danilukHistoryk, doktorant, badacz dziejów przede wszystkim Gdańska oraz Pomorza Gdańskiego w XIX i XX w. (do 1945 r.). Pracuje w gdańskim Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Pasjonat i popularyzator lokalnej historii, zakochany bezgranicznie we Wrzeszczu. Czytaj blog.

Ruszaj w Drogę - pomysły na weekend. Blog Kasi i Macieja Marczewskich

ruszaj w drogę logo Kasia i Maciej 230px B wwwJesteśmy małżeństwem pozytywnie zakręconym na punkcie Polski. Od pięciu lat wykorzystujemy każdą wolną chwilę, żeby podróżować po Polsce. Tworzymy bloga „Ruszaj w Drogę!”, na którym pokazujemy, gdzie warto pojechać, co zobaczyć i skąd brać pomysły na kolejne podróże po Polsce. Tworzymy internetowe przewodniki, poradniki i fotorelacje z turystycznych wydarzeń oraz opisujemy historie ludzi, którym zależy na rozwoju turystyki w Polsce. Na nudę nie narzekamy: piszemy, robimy zdjęcia, prowadzimy profile w sieciach społecznościowych, współpracujemy z lokalnymi pasjonatami, organizacjami pozarządowymi, samorządami i organizacjami turystycznymi, prowadzimy warsztaty dla młodzieży „Kaszubski Szlak” i spotkania „Klubu Polskiego Podróżnika”. Możesz nas posłuchać w każdą pierwszą sobotę miesiąca w programie „Nie śpij zwiedzaj z Radiem Gdańsk”, w którym opowiadamy o naszych podróżach i miejscach opisanych na www.ruszajwdroge.pl Czytaj blog.

Świat według fitness. Blog Aleksandry Kobielak

kobielak Mistrzyni świata w fitness, trenerka i sędzia międzynarodowy. Założycielka Akademii Fitness Sportowego w Gdańsku. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, propaguje zdrowy tryb życia. Czytaj blog.

Słyszę, więc piszę. Blog Adama Grzybowskiego

grzybosZ wykształcenia ekonomista, z zawodu dziennikarz, z przekonania humanista, z naboru członek Rady Programowej Radia Gdańsk. Blog ma tytuł "Słyszę, więc piszę", ponieważ przedstawia to, co często pobudza wyobraźnię na konferencjach i spacerach, podczas spotkań ze znajomymi i nieznajomymi. Tak naprawdę inspirujące jest wszystko, nawet dzwoniąca w uszach cisza. Reszta - to już tylko kwestia trafienia w odpowiednim momencie we właściwe klawisze. I czasem się udaje. Czytaj blog.

Technologie dla osobistego rozwoju. Blog Jana Jackowicza-Korczyńskiego

jackowiczJestem starszy niż internet ale od samego jego początku jestem z nim zawodowo związany (między innymi: Biblioteki, Interkl@sa, European Schoolnet i wiele innych) Pracuję bezpośrednio z młodzieżą i blisko niej. Wiem, jacy są w sieci i co tam robią - jestem tam razem z nimi. Moją osobistą pasją jest podpowiadanie innym jak można wykorzystać nowe technologie medialne, sieciowe i komunikacyjne nie tylko do rozrywki oraz konsumpcji ale również dla osobistego, indywidualnego rozwoju - by więcej i lepiej być. Czytaj blog.