pon, 04 sierpnia 2014

Jak odzyskać figurę po ciąży? To łatwe-wystarczy karmić piersią

Ze mną jak z dzieckiem. Blog Moniki Mazur

Z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią kolejny już raz zachęcam przyszłe mamy, by z karmienia za szybko nie rezygnowały. Korzyści dla dziecka są oczywiste. Ja dziś jednak chciałabym podkreślić korzyści dla mamy. Karmienie piersią naprawdę pozwala błyskawicznie schudnąć. Problem pojawia się dopiero później, gdy dziecko od piersi już odstawimy.

Pamiętam, że sama byłam bardzo pozytywnie zaskoczona tempem odzyskiwania figury po ciąży. Początkowo obawiałam się, że będzie znacznie trudniej. Po porodzie zaopatrzyłam się w specjalny pas na brzuch i ambitnie planowałam codziennie ćwiczyć. Wystarczyło jednak kilka nieprzespanych nocy, co przy noworodku nie należy do rzadkości i zapał do ćwiczeń szybko uleciał. Zdałam się wyłącznie na naturę, czyli karmienie piersią i wystarczyło. Oczywiście podczas karmienie trzeba pilnować swojej diety, raczej unikać słodyczy i potraw ciężkostrawnych czy tłustych. To też w odzyskiwaniu figury bardzo pomaga, a poza tym wszystko to, co mogłoby nam się odłożyć na przykład na biodrach, oddajemy dziecku. Układ idealny.

 

Jakie są inne sposoby na zrzucenie pociążowych kilogramów? Oczywiście fizyczna aktywność. Nie mówię jednak o siłowni, bo kto ma na to czas? Chociaż znam mamy, które potrafią się doskonale zorganizować. Jeśli nie siłownia, basen lub aerobik, to wystarczą codzienne długie spacery z dzieckiem. Znów korzyści obopólne. Poza tym przy małym dziecku aktywność fizyczna nawet bez wychodzenia z domu jest zwykle i tak ponad normę. Przy zwykłym prasowaniu dziecięcych ubranek można podobno spalić całkiem sporo kalorii.

 

Najważniejsze, by odzyskaną w ten sposób figurę utrzymać. Problem moim zdaniem zaczyna się, gdy przestajemy karmić piersią i przestajemy pilnować diety. Pamiętam, jak marzyłam, że wreszcie będą mogła najeść się do syta ptasiego mleczka i innych niezdrowych przekąsek...No właśnie, może to być bardzo zgubne.

 

Najlepiej przyzwyczajeń żywieniowych z okresu karmienia w ogóle nie zmieniać. Niestety tak już często jest, że dzieci są pewnym usprawiedliwieniem dodatkowych kilogramów. Często mówi się przecież "roztyła się po dziecku" albo "mogłaby schudnąć, ale urodziła trójkę dzieci". Jak to się dzieje?

 

Chyba po prostu sobie odpuszczamy. Niby aktywność fizyczna wciąż jest duża, dzieci chodzą, biegają, a my za nimi. Zaczynają już jednak normalnie jeść i często swojego posiłku nie kończą i wtedy zaczyna się to słynne dojadanie po dzieciach, bo przecież jedzenie nie może się zmarnować. To ja już wolę, żeby się zmarnowało albo żeby zjadł je jakiś zaprzyjaźniony pies.

 

Napiszcie proszę, drogie mamy, jak radzicie sobie z zachowaniem figury po porodzie? Może znacie jakieś dobre sposoby? Ćwiczycie? Proszę, napiszcie, że tak, może mnie to zmobilizuje. Pozdrawiam i czekam na komentarze. Jak zawsze mam dla Waszych dzieci koszulki Radia Gdańsk.

Komentarze   

0 # Amanda 2017-07-02 19:19
I want to use this great opportunity to thank Dr.Ihunde for helping me to get my boyfriend back after 3 months of breakup.My boyfriend breakup with me because he see another girl at his working place and told me he is no longer interested in me and live me pain and heart break.I seek for help on the internet and i saw so many good talk about this great spell caster Dr. Ihunde of and i contacted him also and explain my problems to him and he cast a love spell for me which i use to get back my boyfriend within the period of 3 days and i am so grateful to him for the good work he did for me,that is why i also want to let everyone who is in need of help out there to also seek help from him so he can help.His email is or call +2349055637784
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Lena 2014-08-08 14:24
W czasie karmienia było świetnie, ponieważ kilogramy same spadały. Ze względu na bóle pleców zaczęłam ćwiczyć. Znajomi namawiali mnie do biegania, ale jakoś opornie mi to szło. Najbardziej zmobilizowało mnie zapisanie na pierwszy bieg - trzeba było zacząć trenować. Teraz regularnie biegam i jeżdżę na rowerze z synkiem. Jest moim kibicem. Mamy bogatą kolekcje medali, a nasza drużyna rośnie w siłę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Monika z wyspy 2014-08-06 11:49
Po urodzeniu córki w półtora miesiąca słuchałam ponad dwadzieścia kilogramów nie stosując diety. Okazało się, że nagły spadek wagi spowodowany był zaburzeniem pracy tarczycy. Zachorowałam na chorobę hashimoto. Pojawił się problem z nadwagą i cukrem. Zaczęłam leczyć tarczycę i niedawno przeszłam zgodnie z zaleceniami diabetologa na dietę niskoglikemiczn ą, schudłam ponad szesnaście kilo, jeszcze dziesięć przede mną. Córkę karmiłam krótko piersią ,gdyż miała niedowagę i musiałam ją dokarmiać mlekiem modyfikowanym. Jak widać różne mogą być przyczyny problemów z zgubieniem wagi po ciąży. Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Monika 2014-08-05 16:48
To prawda, że u każdej kobiety działa to pewnie trochę inaczej. Trzymam kciuki za Pani starania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Beata 2014-08-04 14:33
U mnie nie poszło niestety tak łatwo. Zawsze miałam tendencję do zbędnych kilogramów i musiałam uważać na dietę, aby tych nadliczbowych nie pozyskać bonusowo. Niestety w ciąży mimo zdrowego odżywiania i dbania o siebie sporo przytyłam (co podobno u kobiet u mnie w rodzinie jest normą). W czasie karmienia piersią, a trwało to rok, nie udało mi się zrzucić blisko połowy z tego, mimo iż musiałam utrzymywać rygor żywieniowy, bo dziecko miało alergie pokarmowe. Po odstawieniu córki od piersi stosowałam różne i różniste diety. Niestety moja chora tarczyca nie ułatwiała mi tej sprawy. W końcu, prawie zdesperowana, jednak znalazłam złoty środek dla siebie. W ciągu ostatnich 3 miesięcy uzyskałam jak najbardziej prawidłowe BMI, ale jeszcze ze 2-3 kg postaram się zrzucić. Tak dla lepszego samopoczucia. Jak widać na moim przykładzie, nie zawsze karmienie piersią jest tym cudownym środkiem na tłuszczyk w talii. Czasem jest to po prostu uwarunkowane genetycznie lub różnymi schorzeniami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież